Jak szybko uporać się z prezentami świątecznymi

Prezenty

fot. sxc.hu

Lubię przedświąteczną krzątaninę, robienie porządków, dekorowanie domu i przygotowywanie tradycyjnych potraw. Wszystkie te czynności jestem w stanie zaplanować w czasie i systematycznie z harmonogramem realizować, ciesząc się z nadchodzących radosnych chwil. Jedna rzecz jednak psuje mi ten sielski nastrój, zakupy…

Najbardziej na świecie przerażają mnie dzikie tłumy rozemocjonowanych ludzi, którzy za wszelką cenę muszą coś nabyć. Oczywiście chodzi o prezenty, nigdy nie jestem w stanie przemyśleć je i kupić wcześniej, zawsze odkładam na ostatnią chwilę i potem nie wiem co dla kogo wybrać, co ostatnio kończy się najczęściej zakupem gotowego zestawu świątecznego. Nie jest to złe rozwiązanie, a z całą pewnością praktyczne i funkcjonalne, ryzyko ze prezent będzie nietrafiony jest praktycznie znikome.

Dla szerokiej rzeszy kuzynów, wujków i znajomych kupuję zwykle eleganckie zestawy perfum i dezodorantów, dobierając zapach do indywidualnych upodobań.

Nieco dłużej zastanawiam się nad zestawem świątecznym dla cioć, kuzynek i przyjaciółek bo ryzyko popełnienia gafy jest większe, zawsze jednak w końcu udaje mi się upolować odpowiednio skomponowany upominek z kremami, balsamami lub zapachowymi solami do kąpieli uwzględniający wyrafinowane gusta obdarowywanych. Dla dzieciaków sprawa jest już banalnie prosta, ogromny kosz ze słodyczami zawsze zjednuje sobie mi ich sympatie, a ja widząc ich uśmiechnięte, umorusane czekoladą buzie, oddycham z ulgą bo wiem, że prezent jest trafiony i udało mi się po raz kolejny uporać się ze świątecznymi zakupami.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s