Czekoladki jako najsłodszy prezent na Dzień Matki.

Dzień matki  obchodzony jest po to aby wyrazić szacunek oraz miłość dla wszystkich mam. Data obchodów tego dnia  jest różna w innych krajach. W Polsce to święto przypada na 26 maja.

mama
Nie wszyscy wiedzą, ze jest to bardzo stare święto gdyż jego początki  sięgają nawet  czasów starożytnych Greków oraz  Rzymian. Wówczas otaczano kultem matki-boginie, które były symbolem urodzaju i płodności. Gdy w późniejszych latach cesarstwo rzymskie nawróciło się na chrześcijaństwo wówczas zabroniono wyznawania innych bogów.  Jednak zwyczaj ten pojawił się ponownie w siedemnastowiecznej Anglii pod trochę inną nazwą gdyż dzień ten nazywał się „Niedziela u matki”. Wówczas każdego roku w czwartą niedzielę postu odprawiane były modlitwy w  katedrach. Natomiast w każde zwykłe niedziele miały miejsce one w pobliskich kościołach. Wtedy ten dzień był dniem wolnym od pracy.  Tradycją stało się  składanie matce prezentów. Z reguły były to słodycze oraz kwiaty,  w zamian za błogosławieństwo.  Taki zwyczaj przetrwał aż dziewiętnastego wieku.  Powrócono do niego po zakończeniu II wojny światowej.

Trochę inaczej święto wyglądało to w Stanach Zjednoczonych. Tam w roku 1858 roku  nauczycielka Ann Maria Reeves Jarvis  utworzyła Dni Matczynej Pracy. Natomiast od roku 1872 Dzień Matek dla Pokoju propagowała  Julia Ward Howe. Annie Marie Jarvis, która była córką  Ann Jarvis ustanowiła Dzień Matki w 1905 roku. Z biegiem czasu zwyczaj ten rozprzestrzenił się na całe stany. I właśnie w 1914 roku Kongres Stanów Zjednoczonych uznał Dzień Matki jako święto narodowe przypadające na drugą niedzielę maja.
Jeśli chodzi o Polskę, to po raz pierwszy obchodzono to święto w 1914 roku w Krakowie.  Tego dnia z czułością i miłością dba się o każdą mamę. Od dzieci otrzymują one własnoręcznie zrobione laurki, bukiety kwiatów, prezenty zrobione w szkole bądź w domu. W szkołach i przedszkolach organizowane są specjalne występy dla mam. Na nich dzieci śpiewają piosenki, rycytują wiersze, wszystko po to by uczcić swoje mamy.
Nie tylko dzieci powinny doceniać swoje mamy. Dorośli tym bardziej rozumieją jaki trud w wychowanie dzieci wkładają matki. Należy im za to serdecznie podziękować. Co ofiarować mamie w tym szczególnym dniu? Bardzo miłym prezentem będą czekoladki. Osłodzą mamie czasem smutne dni. Będzie mogła się nimi rozkoszować w wolnych chwilach, których pewnie nie ma za wiele. Jednak czekoladki znacznie jej osłodzą i umilą ten czas.
Warto wybrać najlepszej jakości czekoladki. Mogą mieć one przeróżne formy.
Do wyboru są na przykład:

  • czekoladowe napisy „Kocham Cię”
  • czekoladowe bukiety
  • warcaby z czekoladek
  • czekoladki w kształcie kobiecych gadżetów typu szminka, torebka
  • czekoladowe puchary
  • czy klasyczne pralinki pięknie opakowane

Do wyboru jest mnóstwo słodkości. Ważne jest aby z miłością wręczyć mamie prezent, tak aby poczuła się kochana i doceniona. Wspólne rozkoszowanie się czekoladkami to będzie Wasza chwila, która pozostanie w pamięci na długo.

Dzień Matki ma na celu okazanie  szacunku, miłości oraz podziękowania za trud który został włożony w wychowanie. Sprawmy mamom najsłodsze z możliwych prezentów. Znaleźć je można na stronie https://chocorepublica.pl/cat/okazje/dzien-matki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s